WITAMY NA NASZEJ STRONIE
Rejestracja telefoniczna
+48 530 301 345
pn-pt 9-18
Adres e-mail
recepcja@sierant-gabinety.pl
AKTUALNOŚCI
Od sierpnia zapraszamy na konsultacje do dr n. med. Jakuba

W ramach rozszerzenia oferty leczenia zmian szyjki macicy,

Ponieważ sumienie pozwala nam pomagać

OFERTA / Dermatoskopia

Dermatoskopia

Badanie dermatoskopowe polega na oglądaniu znamion skórnych w 10-20x powiększeniu. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że każde znamię ma jakiś "wzór". Dzielimy je na 3 grupy normalne, podejrzane i raki. Z uwagi na fakt, że wzory znamion nie są widoczne gołym okiem i pacjent nie jest w stanie samodzielnie różnicować zmian podejrzanych, w ramach badania dermatoskopowego oglądam wszystkie znamiona pacjenta (zgodnie z zaleceniami International Dermoscopy Society). Każdy człowiek, który ma znamiona barwnikowe powinien je badać.Do czynników zwiększających ryzyko czerniaka należą:
 • częste opalanie się
 • korzystanie z solarium
 • czerniak u któregoś członka rodziny
 • liczne znamiona o nieregularnym kształcie
 • ciąża


  Dermatoskopia - jest jedyną nieinwazyjną techniką oceniania znamion pozwalającą rozpoznać wczesne stadia czerniaka i innych raków skóry. Jednocześnie zapobiega niepotrzebnemu usuwaniu chirurgicznemu znamion.

  Videodermatoskopia - jest to badanie dermatoskopowe z zachowaniem cyfrowych zdjęć w celu porównania z przyszłymi badaniami.

  Trichoskopia - ocena struktury włosów przy pomocy dermatoskopu. Badanie jest bezbolesne. Nie ma potrzeby wyrywania włosów. Jest ono pomocne zarówno w diagnostyce łysienia lub wypadania włosów jak również w monitorowaniu skuteczności leczenia. W ramach badania wykonuję 4-8 zdjęć cyfrowych.
  pcq

  dr n. med. Jakub Chodorowski
  Specjalista deramtologii